Neden Türkiye?

 • Kaliteli Yüksek Öğretim Fırsatları
  Avrupa Yüksek Öğretim Alanı'na dahil olan Türkiye, Bologna Süreci'ni mükemmel bir şekilde uygulamakta olup Bologna raporumuz 5 üzerinden 5'tir. Yani Türkiye'deki bir üniversiteden aldığınız diploma bütün Avrupa ülkelerinde tanınır! Ders kredisi sistemi olarak, Avrupa'da olduğu gibi AKTS sistemi uygulanır ve bütün öğrencilere Diploma Eki verilir. Buna ek olarak, Türkiye, Erasmus + kapsamındaki değişim programlarına katılan en başarılı ülkelerden biridir. Erasmus'a ek olarak, Türkiye'de öğrenci ve öğretim görevlilerinin hareketliliğini destekleyen Mevlana ve Farabi gibi birçok başka değişim programı da bulunur.
 • Üniversite ve Program Çeşitliliği
  82 Milyon nüfusa sahip Türkiye'de bugün 207 üniversite bulunur. Öğrenci sayısı 8 milyona yakındır. Bu öğrenci sayısı ile Türkiye, Avrupa Yüksek Öğretim Alanı'nda en çok öğrenciye sahip ilk ülkedir. Bu 207 üniversitede halihazırda 60.000'e yakın farklı program yer alır. Böyle bir çeşitlilik içerisinde, size uygun bir üniversite ve program mutlaka bulacaksınız.
 • Çok Kültürlü Yaşam
  Binlerce yıldır topraklarında pek çok köklü medeniyete ev sahipliği yapmış olan Türkiye adeta bir kültür mozaiğidir! Sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış bu ülkede herkes hoşgörülü ve birbirine saygılıdır. Köklerinizden bir parça bulabileceğiniz ve belki de dilinizi konuşan insanlarla tanışabileceğiniz Türkiye, güvenli ve huzurlu ortamı ile öğrenciler için idealdir.
 • Doğal Güzellikler
  Dört mevsimi birden yaşayan Türkiye, doğal güzellikleri ile dünyaca ünlüdür. Türkiye'nin etrafını saran denizlerde yüzmenin ve su sporlarının tadını çıkarabilir, farklı şehirlerde dağlarda kayak yapabilir, nehirlerde rafting keyfi sürebilir ve birçok ekstrem sporu deneyimleyebilirsiniz. Sizi sadece manzarasıyla bile büyüleyebilecek sayısız güzelliğin bulunduğu Türkiye'de kendinizi adeta cennete düşmüş gibi hissedeceksiniz!
 • Tarih ve Kültürel Miraslar
  Köklü bir geçmişe sahip olan Türkiye'de birçoğu UNESCO Kültür Mirası Listesi'nde koruma altına alınmış binlerce tarihi ve kültürel eser bulunmaktadır. Günlük hayatınızda bile sık sık bu izlerle karşılaşabilir ve onların izini sürmek isteyebilirsiniz! 
 • Öğrenci Dostu
  Her şehirde en az bir üniversite ile, Türkiye tam anlamıyla öğrenci dostu bir ülkedir! Her üniversitede bulunan sosyal kulüpler, spor takımları ve kültürel etkinlikler öğrencileri bir araya getirir ve uzak coğrafyaları yakınlaştırır. Türkiye'ye geldiğinizde şehrin en hareketli noktalarının öğrencilerin sosyalleştiği yerler olduğunu anlayacaksınız! Öğrencilerin takıldığı kafe, restoran ve kütüphaneler sayesinde, şehirler 24 saat yaşar.
 • Misafirperver Türk İnsanları
  Türk insanının misafirperverliği dünyaca bilinir! Bir öğrenci olarak birinden yardım isterseniz, insanlar tüm içtenlikleri ve samimiyetleri ile size yardım etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır. Türkler sizi misafir olarak ağırlayacak ve sizi ikramlarıyla sevindirecektir. Burada evinizi özlemeyeceğinizden emin olabilirsiniz!
 • Kolay Yaşam Koşulları
  Türkiye'de yaşam çoğu ülkeden daha ekonomiktir. Konaklama, yeme-içme, eğlence gibi ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarla karşılayabilirsiniz. Üniversite kampüsleri içindeki veya civarındaki yurtlarda kalabilir veya uygun fiyatlı bir ev kiralayabilirsiniz.  Ayrıca öğrenci olarak hangi ulaşım biçimini seçerseniz seçin, biletiniz indirimli olur ya da sinemalarda filmi daha ucuza seyredersiniz. Türkiye aynı zamanda Asya ve Avrupa kıtalarının tam ortasında yer aldığı için ulaşımı kolay bir ülkedir. Sayısız cazibe merkezine ev sahipliği yapan Türkiye'yi keşfetmek için hangi ulaşım biçimini seçerseniz seçin, hızlı ve konforlu bir şekilde istediğiniz yere varabilirsinizy.

Neden İstanbul?

"İki kıta (Avrupa ve Asya) üstünde yer alan tek şehir"

 • Keşfedebilirsiniz
  8500 yıllık görkemli tarihiyle İstanbul, her zaman önemli bir metropol olmuştur. Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu da dahil olmak üzere birçok imparatorluğun eski başkenti olan şehir, birçok değerli tarihi anıtın yanı sıra Avrupa ve Asya'yı birbirinden ayırarak şehrin içinden akıp geçen Boğaz'ın da eşsiz güzelliğine sahiptir.

 • Gezebilirsiniz
  3 büyük imparatorluğun başkenti, 15,1 milyon nüfuslu, en çok ziyaret edilen 8. şehir, Dünyanın Önde Gelen Kongre Destinasyonu, 2010 Avrupa Kültür Başkenti, 2012 Avrupa Spor Başkenti, 2 kıtayı  -Avrupa ve Asya- birbirine bağlayan, 78 devlet müzesi ve özel müze, 114 alışveriş merkezi, 5 imparatorluk sarayı, düzinelerce yazlık saray ve konak, 4 tarihi çarşı, 54 üniversite, bir yılda 4 mevsim.
 • Uçabilirsiniz
  İstanbul, Avrupa'dan Orta Doğu'ya, Asya'dan Afrika'ya birçok uluslararası havayolu şirketini birbirine bağlayan ana hava trafik merkezlerinden biri olarak kabul edilir.  Türk Hava Yolları'nın dev ağı sayesinde (diğer havayollarına kıyasla dünyada daha fazla ülkeye uçuş) İstanbul, her kıtada 2 uluslararası havalimanı ile çok daha popüler ve çok daha fazla ziyaret edilen bir destinasyon haline gelmiştir.
 • Seyahat Edebilirsiniz
  İstanbul tek bir ulaşım kartı -İstanbulkart- ile kolayca erişilebilen büyük bir toplu taşıma ağı sunar. Şehir içi otobüsler, 'Dolmuş' /sarı minibüs güzergahları, feribotlar, deniz otobüsleri, metro ve tramvay sistemleri gibi demiryolları ile İstanbul, şehri gezmek için bolca seçenek sunar. Otobüs, tren, uçak gibi bu kadar çok ulaşım seçeneği varken İstanbul'dan Türkiye'nin diğer şehirlerine seyahat etmek de çok kolaydır.
 • Kalabilirsiniz
  Yüzyıllar boyunca pek çok kültürün merkezi olan İstanbul, çok çeşitli konaklama seçenekleri sunar. Yaklaşık 112.000 yatak kapasitesi, hem uluslararası hem de Türk zincirleri de dahil olmak üzere 222'den fazla beş/dört yıldızlı otel, Boğaz kıyısında ve tarihi yarımadada yer alan çeşitli delüks oteller ve şehrin merkezi noktalarına yakın uygun fiyatlı daireler... İstanbul'un otelleri ve nefes kesen mekanları, konaklamanızı asla unutulmayacak eşsiz bir deneyime dönüştürecektir..
 • Buluşabilirsiniz
  Dünyanın Önde Gelen Kongre Destinasyonu İstanbul, 100 ila 30.000 veya daha fazla katılımcının bulunduğu kongreler düzenlemek için ideal bir şehirdir. Şehirde her biri, binlerce katılımcılı büyük etkinlikler düzenlemeye müsait 7 kongre merkezi ve 3 fuar merkezine ev sahipliği yapar. Ayrıca tarihi yerlerde ve Boğaz kıyılarında etkinlikler için eşsiz deneyimler sunan daha pek çok mekan bulunur.
 • Deneyimleyebilirsiniz
  Osmanlı saraylarından sarnıçlara, modern tesislerden Boğaz kıyısındaki yalılara kadar uzanan çok çeşitli tarihi mekânları ile, İstanbul, sizi farklı kültürlerin sentezi ve Doğu ile Batı'nın harika mutfağı ile buluşturmak için eşsiz mekanları ile sizleri bekliyor. İster gala yemeği ister sosyal bir etkinlik olsun, düzenleyeceğiniz her program için İstanbul, etkinlikleriniz ve kongrelerinizde size unutulmaz bir deneyim sunmayı vaat ediyor.
 • Ziyaret Edebilirsiniz
  Antik ve modern dünyanın en prestijli başkentlerinden biri olan İstanbul, fethiyle tarihte bir dönemin sona ermesine damga vuran tek şehir olması nedeniyle yüzyıllardır hem dini hem de kültürel merkez konumunu korumaktadır. İstanbul'un en harika yerleri arasında Ayasofya, Sultanahmet Camii, Kız Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Kapalıçarşı, Galata Kulesi, Adalar ve daha birçoğu yer alır.
 • Tadabilirsiniz
  Türk mutfağının zengin çeşitliliği, yeni tatlar (Kebap, Lahmacun, Mantı, Çiğ Köfte vb.) deneyimlemek ve tatmak isteyenler için geniş bir yelpaze sunuyor. Enfes hamur işi seçeneklerinden leziz et, balık ve sebze spesiyallerine Türkiye’nin gastronomik panoraması, kendi kültürel mirasından gelen olağanüstü bir mutfak sentezini yansıtır. İstanbul, dünyanın farklı yerlerinden gelen çok çeşitli yemek seçenekleri sunar.   
 • Tadını Çıkarabilirsiniz
  İstanbul'da “bu şehir asla uyumaz” diye yaygın bir deyiş vardır. Birbiriyle uyum içinde yaşayan birçok farklı kültürün beşiği olan İstanbul, Türkiye'nin yemek, alışveriş, müzik ve eğlence başkentidir. İstanbul'da yıl boyunca birçok etkinlik, konser, sanat sergisi ve sosyal buluşma aynı anda gerçekleşir. İstanbul ayrıca Osmanlı tarzı otantik antikalardan modern çok uluslu markalara kadar geniş bir yelpazeye uzanan çeşitli alışveriş olanakları sunar.ds.