Ana içeriğe atla

Uluslararası Ofis

 • Uluslararası Öğrenci Lisans Programları
  Tanıtım Günleri
  13 Temmuz - 4 Ağustos
 • Uluslararası Öğrenci Yüksek Lisans Programları
  İşletme Yüksek Lisans (tezsiz)
  Finans Mühendisliği Yüksek Lisans (tezsiz)
  Veri Bilimi (tezsiz)
 • Uluslararası Öğrenci Lisans Programları
  2024-2025
  Dönemi Kayıtları Başladı!
Özyeğin Üniversitesi

Neden?

Özyeğin Üniversitesi, girişimci bir araştırma üniversitesi olarak dünyanın problemlerine çözüm sunarken, dönüştürücü öğrenci deneyimi ile akademik, sosyal ve kültürel gelişim desteği sağalıyor. Yeni ufuklar açan, sunduğu olanaklarla öğrencilerinin yetkinliklerini keşfetmesini sağlayan kapsamlı eğitim yaklaşımı ile mezunlarının iş dünyası için donanımlı hale gelmelerini, birkaç dil bilmelerini, sosyal aktivitelerle yeni yetkinlikler edinerek kendilerini geliştirmelerini, mezun olmadan önce değişim programları ya da staj olanaklarıyla yurt dışına çıkarak global bir vizyon edinmelerini hedefliyor. Özyeğin Üniversitesi öğrencileri bulundukları ortamda fark yaratan bireyler olarak mezun oluyor.

Fakülteler

 • İşletme Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi
Hoş Geldiniz!

Özyeğin Üniversitesi'ne

360 Sanal Kampüs Turu

360 Derece Sanal Tur ile kampüsümüzün iç ve dış mekanlarını keşfedebilir, güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tanıtım Filmimiz

“Hayatınızın Girişimi” bu kampüste! Tanıtım filmimiz ile üniversitemizi ve öğrencilerimize sunduğumuz sosyal olanaklarımızı keşfedeceksiniz.

ÖzÜ'de Yaşam

Metropolün kaosundan uzak, insana doğada yaşıyor duygusunu veren ÖzÜ Çekmeköy Kampüsü'ne sizleri bekliyoruz.

OzU-X

Tüm dünyada teknoloji ve inovasyonun simgesi haline gelen ve aynı zamanda bilinmeyenin keşfine vurgu yapan, exploration kelimesinin simgesi olan X, “ÖzÜ-X” binasının isimlendirilmesinde ilham oldu.

Konaklama Hizmetleri

Çekmeköy Kampüsü’nde bulunan 2.692 kişilik kapasiteye sahip yurt binaları her türlü ihtiyaç ve detay düşünülerek tasarlanmıştır. 

Spor Merkezi

Özyeğin Üniversitesi; sağlıklı yaşamı benimsemiş ve spor yapma alışkanlığı edinmiş, bireysel dayanıklılığa ve ekip ruhuna sahip, temsil yetenekleri, tecrübe ve özgüvenleri gelişmiş öğrenci ve mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Ekibimiz

About

Özyeğin Üniversitesi (ÖzÜ), akredite edilmiş ve uluslararası saygınlığı olan bir girişimci araştırma üniversitesidir. Uluslararasılaşma süreci, eğitim-öğretim, araştırma, toplumsal katkı ve öğrenci deneyimi kalitesini artırmak için stratejik bir şekilde planlanmıştır.

İletişim Bilgileri

Uluslararası Ofis